Vedenie

 

Riaditeľ združenia:  Michel Bourdier – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

P1030614

Vyštudoval „Francúzštinu, cudzí jazyk“ v Univerzite Artois a Dejepis vo svojom rodnom meste Poitiers. Na Slovensku je už od roku 2006, bol lektor na základnej škole v Košiciach, na gymnáziu v Michalovciach, na univerzite Pavla Jozefa Šafárika a samozrejme vo Francúzskej aliancii. Ako výkonný riaditeľ Francúzskej aliancie Košice má na starosti každodenný chod našej inštitúcie, rokovania s partnermi a organizovanie kurzov a kultúrnych podujatí.

 

Asistenka riaditeľa: Katarína Verbovská – Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

 

 

 

Správna rada

 

 

Ing. Arch. Martin Drahovskýprezident, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Autorizovaný architekt - majiteľ architektonickej kancelárie; pedagóg na Fakulte umení Technickej univerzity v Košiciach, reprezentant Slovenska v medzinárodných architektonických organizáciách. Vo Francúzskej aliancii pôsobí od 2009. 

 

Mgr. Katarína Kukučková – 1. vice-prezidentka

Prekladateľka a tlmočníčka, od r.2003 súdna prekladateľka pre francúzsky jazyk. Lektorka všeobecného a odborného francúzskeho jazyka. Pôsobí na FF UPJŠ Košice ako externý pedagóg so zameraním na gramatiku francúzskeho jazyka, odborný technický preklad a etiku prekladateľskej činnosti. Absolventka magisterského štúdia Francúzskej filológie na Prešovskej univerzite.

 

Martin Mojžiš – vice-prezident

 

Ing. Ľudmila Bartoková, PhD

Odborná asistenka na Ekonomickej fakulte Technickej univerzity v Košiciach. Zaoberá sa výskumami v oblasti monetárnej politiky, platobnej bilancie a vonkajšej rovnováhy. Taktiež vyučuje predmety s ekonomickým zameraním vo francúzskom jazyku, v rámci programu dvoch diplomov v spolupráci s Univerzitou Sophia Antipolis v Nice, vo Francúzsku. V súčastnosti sa podieľa na niekoľkých národných výskumných projektoch. 

 

Mgr. Marta Gregová

Vedúca zahraničného referátu Kancelárie predsedu KSK.
Vo Francúzskej aliancii je od jej založenia. Má na starosti vzťahy s regionálnou samosprávou.


 

Mgr. Jana Kuračová

Vyštudovaná učiteľka francúzštiny učí od r. 1981. Učila na rôznych stredných a vysokých školách. Aktuálne na Gymnáziu Alejová v Košiciach. Od roku 2000 učí aj vo FA. Je aj jej dlhoročnou členkou Správnej rady, kde zastáva funkciu zapisovateľky. Ako sama hovorí: „Francúzsku alianciu považujem za kúsok Francúzska. Tu sa stretávam s ľuďmi, ktorých tak ako mňa baví všetko, čo je s ním späté. Okrem iného tu vediem aj kurzy francúzskeho jazyka, ktoré mi prinášajú úžitok i potešenie a pevne verím, že mojim študentom tiež.

 

Mgr. Valerij Pavluš

Člen manažmentu spoločnosti TMS International, ktorá je svetovým lídrom v poskytovaní špecializovaných služieb v oblasti oceliarenského priemyslu. Väčšina Európskych prevádzok sa nachádza vo Francúzsku a Belgicku. Vo Francúzskej Aliancii pôsobí od roku 2010.

 

Tomáš Plško

 

Mgr. Monika Vanbeselaere Gutt

 

Učitelia

 

slovak Mgr. Františka Kendrová

slovak Mgr. Katarína Kukučková

slovak Mgr. Jana Kuračová

slovak Mgr. Matej Piroh

slovak Mgr. Veronika Kladeková

slovak Mgr. Lucia Komanická

france Camille Belleil

france Michel Bourdier

france Tiphaine Massot

france Claire Thinius