Francúzska aliancia Košice, nezisková organizácia, sa riadi právnym systémom Slovenskej republiky. Každý záujemca sa môže stať členom Francúzskej aliancie Košice. Ako člen sa môže zúčastňovať rôznych aktivít, činností a programov. Taktiež má hlasovacie právo pri voľbe členov Správnej rady.

 

 
 
Francúzska aliancia je kultúrno-vzdelávacia nezisková organizácia založená v Paríži v roku 1883. Jej cieľom je šíriť francúzsky jazyk a kultúru, rozvíjať kontakty medzi jednotlivými krajinami sveta a Francúzskom. V 137 krajinách pôsobí spolu 811 pobočiek Francúzskej aliancie, ktoré združujú 550 000 frankofónov.
 

 
 
Francúzska aliancia Košice je tu pre tých, ktorí chcú lepšie spoznať Francúzsko, jeho minulosť i prítomnosť, učiť sa francúzsky jazyk a chcú sa podieľať na budovaní francúzsko-slovenských vzťahov vo všetkých oblastiach života.
 

 
 
Francúzska aliancia Košice organizuje kurzy francúzštiny pre všetkých - úplných začiatočníkov, stredne pokročilých, pokročilých, kurzy pre deti či konverzačné kurzy. Ako jediná inštitúcia na východnom Slovensku Vás pripraví na skúšky DELF, DALF. FA pri výbere pedagógov stavia na profesionalitu. Všetci jej učitelia a lektori sú plne kvalifikovaní v odbore francúzsky jazyk.
 

 
 
Francúzska aliancia Košice je aj hlavným organizátorom Dni francúzskej kultúry, ktoré sú už Košičanom dobre známe a tešia sa veľkej obľube.